تبلیغات
آسمان سیه فام - راه حلی ساده و ارزان برای سفر به مریخ


آسمان سیه فام

به نظر می رسد که شاتل های فضایی در شهریور 1389/سپتامبر 2010 بازنشسته شوند.ناسا اخیرا با انتشار فراخوانی این سوال را مطرح کرده است که با شاتل های بازنشسته چه کنیم؟بسیاری معتقدند که بایستی آنها را در موزه یا پارک ها نمایش موشک نگهداری کرداریک نایت» اما ایده جدیدتری دارد؛آنها را به مریخ بفرستیم.

اریک نایت مدیر آینده گرا و مؤسس شرکت هوافضا up  و فناوری های شگفت انگیز معتقد است که راه حل او بسیار ساده است و در عین حال امکان سفر انسان به مریخ را طی چند سال آینده به جای چند دهه بعد ممکن می سازد.

طرح پیشنهادی نایک که او آنرا "مریخ بر روی یک بند کفش" می نامد ابتدا دو شاتل را ترسیم می کند که به مدار زمین می روند،سپس در کنار هم جفت شده و با یک تسمه به سامانه ای با نیروی پیشرانش کافی متصل  می شوند.سپس یک کانال قابل تورم که فشار هوای داخل آن تنظیم شده است دو مدارگرد را طوری به یکدیگر ارتباط می دهد که فضانوردان می توانند بین دو شاتل تردد کنند.

اما قسمت جالب این ماجرا روشی است که گرانش مصنوعی را در طول سفر به مریخ فراهم می کند.اریک نایت در وب سایت رسمی خود در این خصوص چنین توضیح می دهد:

·         وقتی سکوی پیشرانش،شتاب لازم را به این سامانه داد،تسمه از این دو مدارگرد جدا شده و به فضا پرتاب می شود.

·         سپس دو مدارگرد از هم جدا شده و با فاصله چند صد متر از هم قرار می گرند اما کماکان از طریق یک کابل اتصال که به صورت قرقره وار باز می شود به یکدیگر متصل اند.

·         هنگام جدا شدن دو مدارگرد،کانال آکاردئون مانند که مخصوص انتقال خدمه است باز و طویل می شود.

·         وقتی مدارگرد ها در بیشترین فاصله تثبیت شده از قرار گرفتند،به طور همزمان سامانه های کنترل واکنش خود را روشن می کنند تا با تنظیم موتورها گرانش مصنوعی مناسب و راحت را برای مسافران سیاره سرخ فراهم کنند.


نوشته شده در پنجشنبه 22 مهر 1389 ساعت 07:37 ب.ظ توسط مریم نظرات | |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت